Natrumin Ürünleri İade Garantilidir.

phone
Hemen Arayın0212 590 2 590

Humik Asitler

HUMİK ASİTLER

 Milyonlarca yıl rüzgardan ve yağmurdan uzakta mühürlenmiş, üzerlerinde milyonlarca ton toprak tarafından ayrışan ve daha sonra birbirine sıkıştırılmış büyük hayvansal ve bitkisel madde birikintileridir. Bu işlem, yetmiş iki doğal bileşen sağlayarak besinlerini kilitler.

 Humik Asitler, tüm topraklarda bulunan güvenli bir malzemedir. Zamanın başlangıcından beri var. Romalılar Hümatların faydalarının farkındaydı, ancak bilim adamları 18. yüzyıla kadar hümik asidi keşfetmediler (aşağıdaki nota bakınız) ve 1960'ların başlarına kadar bilim, hümik asit içeriğini belirlemek için onu analiz etmenin bir yolunu bulamadı. Günümüzde bilim adamları besin zincirimizde eksik bir halka keşfettiler ve dünya çapında hızla artan dejeneratif hastalıkların insan beslenmesinde hümik asit bulunmamasıyla doğrudan ilişkili olabileceği sonucuna vardılar.

 

Hümik asit, koyu kahverengi, molekül ağırlığı yüksek ve alkali bir çözelti içinde çözünebilen uzun zincirli bir moleküldür. Besin maddelerinin topraktan canlı organizmaya kompostlanmasından ve aktarılmasından sorumlu olan toprağın bir parçasıdır. Hümik asit materyali besine organizmaya eşlik eder ve birçok fayda sağlar.

 Beslenme uzmanları artık vitamin ve minerallerin yanı sıra hümik asidin sağlık için gerekli üçüncü ve hayati önem taşıyan bir besin olduğunu biliyorlar. Bu çığır açan keşifler, dünyanın dört bir yanındaki en iyi kurumlardan, tıp fakültelerinden, hastanelerden, kliniklerden ve ilaç laboratuvarlarından gelen çok az yayınlanmış ve hatta gizli tıbbi araştırmalarla desteklenmektedir.

 Dünyanın çoğunun bu tıbbi keşif hakkında henüz bilgilendirilmemesinin nedenleri karmaşıktır. Birçok araştırma tıbbi kurumu, sentetik, patentli ilaçlar geliştirmekten muazzam karlar elde etme işindedir ve doğal çözümler hakkında bilgi sahibi olmamanızı tercih ederler. İlaç şirketleri, şu anda onaylanmakta olan düzinelerce patentle hümik asidin (doğal bir madde) sentetik versiyonlarının patentini almak için acele ediyorlar. Bununla birlikte, bu madde çok karmaşık olduğu için Doğa Ana'nın el işleriyle asla eşleşemeyeceklerdir. Farmasötik ilaçların tahmini yüzde 80'i küçük, izole edilmiş, sentetik fraksiyonlardır ve Doğa Ana'dan bu bütüne yaklaşıp “eksik halkayı” bile tamamlayamazlar.

 

Bu Mucizevi Madde Tam Olarak Nedir?

Hümik asit. Bilim adamları bunu en uygun şekilde antiviral cevap olarak adlandırdılar. Heyecanın birçok nedeninden biri, hümik asidin suda çözüldüğünde (veya vücut sıvılarıyla birleştirildiğinde) sergilediği etkileri içerir. Hümik asit, dünyadaki en küçük, en karmaşık, en yüksek oranda rafine edilmiş doğal olarak oluşan suda çözünen maddedir. Küçük miktarlar, suyun moleküler yapısını dikkat çekici bir şekilde dönüştürerek onu yoğun bir şekilde daha aktif ve geçirgen hale getirir. Hümik asit daha sonra suyun çözülmesine ve taşınmasına yardımcı olur. Besinlerin hücreye taşınmasına ve atık ürünlerin hücreden uzaklaştırılmasına yardımcı olurken, toksinlerin ve istilacıların nötralize edilmesine de yardımcı olur.

Hümik asit, ölümcül ultra mikroskopik virüslere bile nüfuz etme konusunda dramatik bir yeteneğe sahiptir.

 

Bilindiği üzere virüsler çok küçüktür ve yalnızca bitki, hayvan ve insan hücrelerinin derinliklerinde yaşarlar. Virüsler, “otostop çektikleri" organizmalara neden olan diğer mikroskobik hastalıkların içinde bile yaşarlar." Virüsler kendilerini savunma mekanizmalarının kendilerine ulaşamadığı aşılmaz bir protein bariyerine hapsederler. Hümik asit virüslerin etrafına bir kaplama yapar ve virüsün sağlıklı bir hücreye yapışmasını önler. Virüsler daha sonra bağışıklık sisteminin saldırısına karşı savunmasız hale gelir. Yine de bu sadece başlangıç. Hümik asit ayrıca bağışıklık sistemini virüs veya hastalık istilacısına karşı uyarma ve bağışıklık sistemini düzenleme ve güçlendirme konusunda inanılmaz bir yeteneğe sahiptir!

 Bilim adamları, virüslerin neden olduğu hastalıklar da dahil olmak üzere birçok ciddi hastalığı başarılı bir şekilde tedavi etmek için bağışıklık sisteminin kontrol edilmesi gerektiğini belirlediler. Hümik asit, diğerlerini arttırırken belirli bağışıklık tepkilerini baskılayarak bunu doğal olarak yapabilir. Hümik asidin vücudun bağışıklık tepkisini seçici olarak inhibe etme / tamamlama yeteneği, geleneksel olarak tedavi edilemez olduğu düşünülen hastalıkların tedavisinde ve hatta iyileştirilmesinde başarılı olmasının nedenlerinden biridir.

Tarihsel olarak, 15. yüzyıla dayanan Çin Materia Medica farmakolojik özeti'nde belgelendiği gibi, o zamanlar ünlü bir tıp doktoru olan Li Shi Zhen, bulaşıcı ülserli büyüme ve kadın kanaması hastalığının tedavisinde aktif bileşen olarak hümik asit kullandı. Bu incelemeler, hümik asidin etkili bir antienflamatuar ve kan pıhtılaştırıcı ajan olduğunu gösterdi.

 Daha yakın zamanlarda, hümik asidin insan sağlığı ve tıbbı için faydalı kullanımı hakkında birçok rapor yayınlandı. Çin'deki birçok tıp fakültesi ve hastanesi, hümik asidin toksikolojisi ve patolojik yönleri ve bunların klinik uygulamaları üzerine kapsamlı çalışmalar yürütmüştür. Şu anda Çin'de ulusal olarak yüzlerce araştırma makalesi yayınlanırken, birçoğu uluslararası dergilerde yer aldı ve Çin dışındaki konferanslarda sunulmuştur. Çinli doktorlar artık iltihabı azaltmak, dolaşımı artırmak, kanamayı kontrol etmek, bağışıklık ve hormon sistemlerini düzenlemek, sindirim sistemi bozukluklarını iyileştirmek ve antikanser ve antitümör tedavisi olarak humikle ilgili ilaçları kullanmaktadır. Araştırmalar, hümik asidin doğal olarak, günümüzde ilaç endüstrisi tarafından bilinenlere ve üretilenlere eşit veya hatta daha üstün, geniş spektrumlu büyük bir antibiyotik ve antiviral ilaç görevi gördüğünü göstermektedir.

Klinik çalışmalar, önerilen dozda hümik asit kullanıldığında olumsuz yan etkilerin olmadığını göstermektedir. Bilimsel literatürde hiç kimse tarafından herhangi bir sorun veya olumsuz yan etki bildirilmemiştir. Kapsamlı laboratuvar ve klinik testler, insan iç ve dış kullanımı için mutlak güvenliği kanıtlamıştır.

 Hümik Asidin Etkinliğini Artıran Nedir?

 Humik Asitler hem hümik hem de fulvik asitler içerir. Fulvik asit bir şelatördür ve mineralleri "taşır". Hümik asit, hücre duvarı geçirgenliğini artıran dilatördür. Hümik asidin kolaylaştırdığı artan geçirgenlik, minerallerin kandan kemiklere ve hücrelere daha kolay aktarılmasını sağlar. Hümik asit ayrıca vücudumuzdaki virüsleri de içine alır, böylece virüsleri bağışıklık sisteminin saldırısına karşı savunmasız hale getirir. Ayrıca virüslerin çoğalmasını önler. Bunun için ajanlara viral füzyon inhibitörleri denir (özel bir tescilli işlemle, hümik asit özel olarak muamele edilir ve sterilize edilir). Bu işlem, bu özel hümik asidi piyasadaki en etkili antiviral ürün haline getirir.

 

Tutarlı bir uzun vadeli gıda takviyesi planından ve Hümik asidin topikal kullanımından elde edilen faydalar şunlardır:

* Soğuk algınlığı ve grip, enfeksiyon ve hastalıklara karşı daha fazla direnç sağlar;

* Toksinleri temizler, nötralize eder ve uzaklaştırır;

* Bağışıklık sisteminizi güçlendirir;

* Parazitleri, patojenleri ve virüsleri vücudunuzdan temizlemeye yardımcı olur;

* Hemen iyi olma hissi yaratır;

* Vücudunuzu zaman içinde optimum potansiyeline geri getirir.

 Klinik Çalışmalar

"Tıbbi araştırmalar, çocuklarda sık görülen zor solunum yolu hastalıklarının hümik asit diyet takviyesi ile kolayca çözüldüğünü gösteriyor. Hümik asit, zengin organik toprakta ve ayrıca bazı eski bitki birikintilerinde bulunur. Hümik asit, kansere ve ilgili kansere neden olan virüslere karşı koruma gücüne sahiptir. Çalışmalar genellikle özel hümik madde tedavileri kullanarak ölümcül kanserlerin ve tümörlerin tersine döndüğünü göstermektedir.”

R. Klocking ve M. Sprossig: Deneyim,

1972 28 (5) s.607-608

 AIDS ile İlgili insan Vaka Çalışması Verileri

 Nijerya, Afrika - Nisan 2003

* üç erkek, 20-30 yaş Afrika kökenli HIV +

• günde dört kez bir kapsül

* viral yük 60 gün içinde 15.000-18.000'den tespit edilemeyene çıktı

Tayvan - Haziran 2003

* iki erkek ve bir kadın 30-40 yaş Çin kökenli HIV +

• günde dört kez bir kapsül

* viral yük 60 gün içinde 16.000-20.000'den tespit edilemeyene çıktı

Amerika Birleşik Devletleri - Haziran 2003

* iki erkek ve bir kadın 20-40 yaş Kafkas HIV +

• günde üç kez bir kapsül

* aıds'in ileri evrelerinde olduğu bildirilen bir hasta

* viral yük 18-30 gün içinde 12.000-15.000'den tespit edilemeyene çıktı

 Humik Asitlerlerin Geniş Spektrumlu Antiviral Etkinliği

Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH) – Ağustos 2002

Bu rapor, hümik asit üzerinde gerçekleştirilen toksikoloji, hücre çoğalması ve etkinlik testi çalışmalarının sonuçlarını sunmaktadır. Antiviral özellikler viral gastroenterit (yolcu gemisi virüsü), uçuk, grip, suçiçeği / zona, mononükleoz ve hemorajik ateşler (Ebola ve Hanta) üzerinde incelendi. Testlerde kullanılan hümik asit üzerinde standart toksisite testleri yapıldı. Hümik asidin hücre yüzeylerine bağlandığı ve hücre için hiçbir şekilde toksik olmadığı bulundu. Sağlıklı dokuların normal hücre büyümesi üzerinde herhangi bir etkinin gözlemlenip gözlemlenmediğini görmek için testler yapıldı. Testlerden elde edilen gözlemler, hücre büyümesi veya üremesi üzerinde kötü bir etki göstermediğini gösterdi.

 Sonuç: Hümik asitler, çok çeşitli virüsler için hem önleyici hem de iyileştirici etkiler sergiler. Testler ayrıca virüsün verilmesinden önce alınan hümik asidin güçlü bir profilaktik etki gösterdiğini göstermiştir.

 Tıpta hümik asit kullanımının deneysel başlangıç noktaları ve beklentileri

Biyolojik Bilimler: Dr. T.C. Lotosh,

Moskova, Rusya - Ekim 1991

 "Fizyolojik olarak aktif hümik asidin etkisinin analizi verilmiştir. Farmako-biyolojik testler ve hastalıkların modellenmesi kullanılarak, hümik asidin yüksek bir anti-toksik etkisi ve onu tıpta ve veterinerlik bilimlerinde spesifik olmayan eczane olarak kullanma olasılığı, organizmanın farklı olumsuz faktörlerin etkisine karşı direncini arttırdığı kanıtlanmıştır.”

"Bilim adamları, pato-histolojik ve histokimyasal yöntemler kullanarak kan, kardiyovasküler sistem, endokrin sistem ve diğer hayati önem taşıyan organlara zararsız hümik asit ortaya çıkardılar. Hümik asit, diğer ilaçlara alerjik reaksiyona, anafilaksiye neden olmaz.”

"Hümik asidin karaciğerin antitoksini üzerindeki etkisine dair özel bir çalışma araştırıldı. Hümik asidin büyük bir kısmının karaciğer metabolizmasında yer alması ve aktif rol alması, hepatit üzerindeki etkinin daha fazla incelenmesi için anlamlıdır.”

Sonuç: Hümik asidin biyolojik aktivite potansiyeli, hümik asidin antitoksin özellikleri, fizyolojik fonksiyonların bozulması durumunda koruyucu etkisi ve direnç mekanizması üzerindeki simülatif etkisi nedeniyle tıpta ve veterinerlik bilimlerinde kullanım için büyük bir geleceği vardır.

 Hümik Asit Kullanma Talimatı

* Normal yetişkin profilaktik kullanımı: günde bir (2) kapsül, her gün.

* Normal çocuk profilaktik kullanımı: her gün günde bir buçuk (1/2) kapsül.

* Risk altındayken yetişkin profilaktik kullanımı (yani grip mevsiminde): biri sabah diğeri akşam olmak üzere iki (2) kapsül, risk geçtikten sonra normal profilaktik doza devam edin.

* Yetişkinlerde terapötik kullanım soğuk algınlığı, grip veya yaşamı tehdit etmeyen diğer viral hastalıkların ortasındaysa: günde üç (3) kapsül, her biri sabah, öğlen ve yatmadan önce, 2-3 gün veya semptomlar geçene kadar, dozu iki (2) kapsüle ayarlayın her gün (sabah ve akşam birer tane.)

* Hepatit A, B, C için yetişkin terapötik dozu: 4-6 hafta boyunca günde 3 kez iki (2) kapsül. Daha sonra vücudun bağışıklık sistemine yardımcı olmak için günde iki kez 1 kapsül alın. Gün boyunca bol miktarda temiz, arıtılmış, elektrolitli su için.

* Herpes için yetişkin terapötik kullanımı (oral / genital, Epstein-Barr, Zona ve diğer herpes virüsleri): salgın devam ederken günde 3 kez iki (2) kapsül. Daha sonra vücudun bağışıklık sistemine yardımcı olmak için günde iki kez 1 kapsül alın.

* HIV / AIDS için yetişkin terapötik dozu: 6-18 hafta boyunca günde 4 kez iki (2) kapsül. Viral yük 5000'in altına düştüğünde, kullanım günde 3 kez iki (2) kapsüle düşürülebilir. Viral yük uzun süre tespit edilemediğinde, vücudun bağışıklık sisteminin bu seviyeyi korumasına yardımcı olmak için günde 3 kez bir (1) kapsül alın.

* Normal evcil hayvan profilaktik kullanımı (köpekler ve kediler): küçük evcil hayvanlar için günde bir buçuk (1/2) kapsül; büyük evcil hayvanlar için günde bir (1) kapsül.

Kullanıcı Yorumları

Grip

“Son zamanlarda çok kötü bir grip vakasıyla karşılaştım. Normalde bu ciddi solunum sıkıntısına yol açar. Her altmış saatte bir almam için bana hümik asit verildi. Kırk sekiz saat içinde tüm belirtilerim gitmişti. Bu ürün için çok minnettarım ve kendim ve aile üyelerim için evimde hümik asit bulundurmaya devam edeceğim." ~ Melis AKYÜREK-Konya Yaş 5*0

Hepatit C

“Bir yıl önce hepatit C teşhisi kondu. Bir arkadaşım hümik asit almaya başlamamı önerdi. Altı hafta sonra tekrar test edildim ve sonuçlar negatifti. Doktorlar hepatit C'nin gittiğine inanamadılar. Teşekkür ederim, teşekkür ederim." ~ Ahmet TEKİN-İstanbul Yaş 45

AIDS/HIV

"HIV + hastalarım için hümik asit önermeye başladım ve viral yüklerinin ne kadar hızlı azaldığına şaşırdım. Bu ürünü Hepatit, Epstein-Barr ve diğer çeşitli viral enfeksiyonlar teşhisi konan diğer hastalarımla birlikte kullanmayı planlıyorum." ~ Yılmaz Gedik

Uçuk

“Son on beş yıldır genital herpes ile yaşıyorum. Ayda yaklaşık bir kez bir tekrarlamalar yaşardım.Aldığım ilaç işe yaramıyordu. Önerilen dozda hümik asit almaya başladım ve enfeksiyon birkaç gün içinde temizlendi. Bir kapsülün günlük dozunu alıyorum ve tekrarlamadı." – Hülya AKDENİZ Yaş 35

Genel Sağlık için

“Altı aydır günde bir kez Hümik asit alıyorum. 87 yaşındayım ve doktorum grip aşısı olmamı önermesine rağmen soğuk algınlığı veya grip olmadım." ~ İbrahim YALIN Uçuk

“Ayda en az bir kez uçuk ve ateş kabarcıkları alırdım. Daha sonra humik asitler hakkında bilgi edindim ve hümik asit almaya başladım. Üç aydan fazla bir süredir üründeyim ve herhangi bir salgın yaşamadım. Hümik asit için çok minnettarım." ~ Levent TEKİN Ankara

 Hepatit C

 "Hepatit C teşhisi konan müşterilerimden biri dört hafta önce hümik asit almaya başladı. Son zamanlarda viral yükünü test ettirdi ve sonuçlar tespit edilemedi. Bu üründen çok etkilendim ve çeşitli viral durumları önlemek ve / veya bunlardan yararlanmak için tüm müşterilerime hümik asit önermeyi planlıyorum." ~ Alpaslan ÖZDEMİR

 Hümik Asit Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hümik asit nedir?

* Hümik asidin doğanın önemli bir mucizesi olduğu keşfedilmiştir. Zenginleştirilmiş leonardit cevherinin bir parçası Humik Asitler, kapsamlı bilimsel araştırmalara konu olmuştur ve şu anda vücudun genel sağlığı koruma yeteneğine yardımcı olmak için dünya çapında bir besin takviyesi olarak kullanılmaktadır.

Hümik asit vücudun bağışıklık sisteminin farklı hastalıklarla savaşmasına nasıl yardımcı olabilir?

* Tüm hayvan virüslerinin üremek için konakçı hücrelere bağlanması gerekir. Hümik asidin bu füzyon sürecini (AIDS, Uçuk, Grip ve kanamalı ateş dahil) bloke ettiği çok sayıda vitro çalışmada gösterilmiştir. Bağışıklık sistemi daha sonra bu virüsleri yok eder.

Güvenli mi?

* Hümik asit, pratikte kullanılandan 50-100 kat daha yüksek seviyelerde kapsamlı in vivo testlerden geçmiştir ve saptanabilir toksisite belirtileri yoktur.

Hümik asidi başka ilaçlarla birlikte alabilir miyim?

• Bilindiği kadarıyla hümik asidin ilaç etkileşimi ve yan etkisi yoktur.

Hümik asit almam ne kadar sürer?

* Gıda takviyesi olarak önerilen hümik asit kullanımı, bir multivitamin almaya benzer. Hastalığın yokluğunda bile günde 1-2 kapsül alınması şiddetle tavsiye edilir.

Sonuçları görmeye başlamam ne kadar sürer?

* Hümik asit tamamen suda çözünür ve alındıktan birkaç dakika sonra vücuda girer. Daha sonra vücudun genel sağlığını koruma yeteneğine yardımcı olmak için hemen harekete geçmeye başlar.

Bunu evcil hayvanlarıma verebilir miyim?

• Evet. Hümik asit, köpekler için oldukça bulaşıcı bir hastalık olan parvovirüs ve diğer evcil ve çiftlik hayvanlarında Batı Nil virüsü için mükemmel bir önlemedir.

"(Hümik Asit), MT-2 hücrelerinin HIV-1 enfeksiyonunu IC (50) 12.5 mikrog / ml ile inhibe etti. Serbest ve hücreye bağlı Hıv'in (Hümik Asit) tedavisi geri dönüşümsüz olarak bulaşıcılığı azaltırken, hedef hücrelerin virüse duyarlılığı enfeksiyondan önceki tedavi ile bozulmamıştır. HIV partiküllerinin enfektivitesi, CD4 bağlanması ve virüs girişinin V3 döngü aracılı basamağına müdahale ile inhibe edildi. İn Vitro 12 haftalık bir süre boyunca (Hümik Asit) viral direnç gelişmedi. (Hümik Asit) bu nedenle HIV ile enfekte hastaların tedavisi için umut vaat ediyor."

van Rensburg CE, Pretoria Üniversitesi Farmakoloji Bölümü, Pretoria, Güney Afrika; Dekker J, Enerkom (Pty) Ltd, Pretoria, Güney Afrika; Weis R, Smith TL, Janse van Rensburg E, Schneider J.

 

"Hümik asitler toprak ve yeraltı suyunun doğal bileşenleridir ve esas olarak polisiklik fenolik bileşiklerin karışımlarından oluşur. (Hümik Asit), 50-300 ng / ml'lik bir IC50 ile MT-2 hücrelerinin HIV-1 enfeksiyonunu inhibe etti. HIV kaynaklı sinsityum oluşumunun inhibisyonu 10-50 mikrogram / ml'de gözlendi. Serbest ve hücreye bağlı hıv'in (Hümik Asit) tedavisi, bulaşıcılığını geri dönüşü olmayan bir şekilde azalttı. (Hümik Asit), virion Gp120su'nun V3 döngüsünün CD4 kaynaklı proteolitik bölünmesine müdahale etti. Ayrıca, V3 döngüsüne özgü antikorların bağlanması geri dönüşümsüz olarak inhibe edilirken, çözünür cd4'ün virüs ve enfekte olmuş hücreler üzerinde gp120su'ya bağlanması etkilenmedi. Sonuç olarak, verilerimiz, (Hümik Asit) virüs girişinin V3 döngü aracılı bir basamağına müdahale ederek HIV partiküllerinin bulaşıcılığını engellediğini göstermektedir."

Schneider J, Weis R, Manner C, Kary B, Werner A, Seubert BJ, Riede UN.

Abteilung Virologie, Institut fur Medizinische Mikrobiologie und Hygiene der Universitat, Freiburg, Almanya.

 Diğer çalışmalar hümik ve fulvik asitlerin:

 1)Vücudun kalsiyum ve magnezyum (alkalileştirici mineraller) alımını% 50, sodyum ve potasyumu% 16, manganez, demir ve çinkoyu% 80 artırın%,

 

2) Karaciğerin basit şekerler lösin ve üridini adenozin trifosfata (biyokimyada yaygın olarak hücre içi enerji transferinin “moleküler para birimi” olarak kabul edilen nükleotid olan ATP) metabolize etmesine yardımcı olun ve

 3) Kanınızda oksijen taşıyan moleküllerle birleşerek ATP ve hücresel enerjiyi arttırır. (Çoğu hastalık oksijenli, aerobik ortamlardan nefret eder.)

 İnsanlar Ne Zamandır Humatlar ve Hümik Fulvik Asitler Kullanıyor?

Yüzyıllarca. Çin'de hümik fulvik aside wu-ju-san denir. Anasazi — bir zamanlar günümüzün Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri'nin “Dört Köşeli” bölgelerinde yaşayan “pueblo” halkına hümik asit kırmızı kaya adı verildi. Humat ürünleri Rusya'nın belirli bölgelerinde değerlidir ve 2006 yılında oradaki hükümet ilk kez ihracat için hümik-fulvik asidi onaylamıştır. Hindistan'da sıvılaştırılmış humata shilajit denir. Hümik-fulvik mineraller, Amerika Birleşik Devletleri'nde en az on yıllardır bitkileri gübrelemek, çiftlik hayvanlarını beslemek ve safkan yarış atlarını iyileştirmek için tarımda kullanılmaktadır.

 Ağır Metallerin İnsan Sağlığına Etkileri?

 Çünkü ihtiyacımız olan ağır metallerin vücudumuzun kullanabileceği bir formda olması gerektiği yaygın olarak bilinmemektedir. Bitkiler topraktan metalleri çeker ve onları bu kullanılabilir forma dönüştürür. Bu yüzden sebzelerdeki mineralleri özümseyebiliriz. (Fasulye ve kerevizin her ikisinin de temel birer mineral  kaynağı olduğunu biliyor muydunuz?) Ancak ağır metaller, kullanamayacağımız formlarda ve zehirli olabilecek formlarda da bulunur. Kullanabileceğimiz bir formda yeterince mineral almadığımızda, vücudumuz kullanılamaz formların çalışmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bizi zehirleyen şey, duman, soda kutuları, böcek ilaçları ve kirli su gibi şeylerle kanımıza, dokumuza, kemiklerimize ve organlarımıza giren kullanılamaz ağır metallerdir. Hümik ve fulvik minerallerde bulunanlar gibi kullanılabilir besin metalleri toksik metallerle bağlanır ve onları uzaklaştırır.

 Hümik ve fulvik asit arasındaki fark nedir?

 Hümik ve fulvik asitlerin her ikisi de bazen “biyokütle" olarak adlandırılan eski çürümüş organik madde olan humattan gelir." Hümik maddeler suda ve havada eser miktarlarda her yerde bulunur.

 Çeşitli pH seviyelerinde çözünürlük, ikisi arasındaki en büyük farklardan biridir. Hümik asitler, pH'ı 3'ün altında olan suda çözünmez. Fulvik asitler herhangi bir ph'da suda çözünür. (Humin adı verilen üçüncü bir humat türevi suda hiç çözünür değildir.)

 İkinci bir fark moleküler ağırlıktır. Hümik asit molekülü, fulvikten yaklaşık yirmi kat daha büyüktür ve virüslerin hücrelere bağlanmasını ve enfekte olmasını önleyebilir. Viral bağlanma bölgesini bloke eder. Fulvik bunu yapmak için çok küçük.

 Ek olarak, fulvik asitler oksijende daha yüksektir ve karbonda hümik asitlere göre daha düşüktür ve fulvikteki oksijen bitkiler ve hayvanlar tarafından daha fazla kullanılabilir olma eğilimindedir. Özellikle Fulvik asitlerin, diğer sağlık yararlarının yanı sıra besinleri geliştirdiği ve taşıdığı ve elektrokimyasal dengeyi desteklediği bildirilimektedir.

  

Bazı Referanslar

 

1. Hümik asidin insan göbek damarının canlılığı ve pıhtılaşma özellikleri üzerindeki etkileri

endotel hücreleri. Yang, H.L.; Chiu, H. C.; Lu, F. Am J. Hematol, 1996; Cilt. 51, Sayı 3, Sayfalar

200-206.

2. Hümik asidin gıdadaki iyot mevcudiyeti üzerindeki etkisi, histometrik olarak incelenmiştir

tiroid bezinin değerlendirilmesi. Seffner, W. Konferans Makalesi Mengen- und spurenelemente -

15 Arbeltstagund, Aralık 1995, Jena, Almanya. Mengen Und Spurenelemente Sayfa 465-

472.

3. Doğal hümik asit (HA) üzerinde in vivo ve in vitro mutajenite çalışmaları. Bernacchi, F.;

Ponzanelli, I.; Barale, R.; Bertelli, F. Konferans Makalesi 37 Riunione scientifica , Ekim 1991,

Alghero, italya. ATTİ-Associazione Genetica Italiana, 1991, Cilt. 37, Sayfa 49-50.

İleri Biyosötikler 9

4. İşlenmiş bir hümik asit ürününün süt üretiminde yem takviyesi olarak kullanılması

Hollanda. Thomassen, BPH; Faust, RH Konferans Makalesi IFOAM; IFOAM 2000,

dünya organik büyüyor uluslararası bilimsel konferansı, Ağustos 2000, Basel. Sayfa 339

5. Hücre içi demiri artırarak oksidatif stresin hümik asit tarafından indüklenmesi; olası bir

karaayak hastalığında aterotrombotik vasküler bozukluğa yol açan mekanizma. Gau, R. J.; Yang,

H. L.; Suen, J. L.; Lu, F. J. Biochem Biophys Res Commun, 2001; Cilt 283; Sayı 4; Sayfa 743-

749.

6. Sertoli hücre hattında hümik aside bağlı büyüme geriliği, TM4. Chen, Y. J.; Lin-Chao, S.;

Huang, T. S.; Yan, M. L.; Lu, F. J. Yaşam Bilimi, 2001; Cilt. 69; Sayı 11; Sayfalar 1269-1284.

7. Fenol halka polimerlerinin plazminojen aktivatörlerinin salınımı üzerindeki etkisi. Klocking, HP.;

Klocking, R.; Helbig, B. Farmakol Toksikol, 1984; Cilt. 47; Sayı 1; Sayfa 93-95.

8. Sodyum humatın öldürücü dozlarla ışınlanan hayvanlar üzerindeki etkisi. Pukhova, G. G.; Druzhina, H.

A.; Stepçenko, L. M.; Chebotarev, E. E. Radiobiologiia, 1987; Cilt. 27; Sayı 5; Sayfa 650-653.

9. Osteoartroz hastalarının tedavisinde sodyum humat. Iubitskaia, N. S.; Ivanov, E. M.

Vopr Kurortol Fizioter Lech Fiz Kult, 1999; Sayı 5; Sayfa 22-24.

10. Amonyum humatın lokal tedavisi için yönlendirilmiş bir klinik çalışmasının sonuçları

herpes virüsü hominis (HVH) enfeksiyonları. Schiller, F.; Klocking, R.; Wutzler, P.; Farber, I.

Dermatoi Monatsschr, 1979; Cilt. 165; Sayı 7; Sayfalar 505-509.

11. Amonyum humatın ve enzimatik olarak oksitlenmiş in vitro aktivitelerinin karşılaştırılması

tip 1 ve tip 2 insan herpes virüsüne karşı klorojenik ve kafeik asitler. Thiel, K. D.; Heibig,

B.; Kloching, R.; Vutzier, P.; Sprossig, M.; Schweizer, H. Pharmazie, 1981; Cilt. 36; Sayı 1;

Sayfalar 50-53.

12. Humat, insan granülositlerinin aktivasyonunu indükledi. Riede, BM; Zeck-Kapp, G.;

Freudenberg, N.; Keller, H. U.; Seubert, B. Virchows Mol Yolu Dahil Kemer B Hücre Yolu, 1991;

Cilt. 60; Sayı 1; Sayfa 27-34.

13. Piliç civcivlerinin dokularındaki serbest amino asitlerin içeriği sodyum humat uyguladı

rasyonda. Zhorina, L. V.; Stepçenko, L. M. Nauchnye Doki Vyss Shkoly Biol Nauki, 1991;

Sayı 10; Sayfa 147-150.

14. Yüksek verimli kümes hayvanlarında sodyum humatın metabolizma ve direnç üzerindeki etkisi.

Stepçenko, L. M.; Zhorina, L. V.; Kravtsova, L. V. Nauchnye Doki Vyss Shkoly Biol Mauki,

1991; Sayı 10; Sayfa 90-95.

15. Turbadan elde edilen hümik asit preparatlarının kullanımı için deneysel bazlar ve beklentiler

ilaç ve tarımsal üretim. Lotosh, T. D. nauchnye Doki Vyss Shkoly Biol Nauki,

1991; Sayı 10; Sayfalar 99-103.

İleri Biyosötikler 10

16. Sodyum humatın tavukların organlarında kadmiyum birikimi üzerindeki etkisi. Herzig, ben.;

Hampi, J.; Docekalova, H.; Pisarikova, B .; Vicek, J. Veteriner Med, 1994; Cilt. 39; Sayı 4; Sayfa 175-

185.

17. Tavuklarda sodyum humatın farmakokinetiği. Hampi, J.; Herzig, I.; Vekil, J. Veteriner Hekim,

1994; Cilt 39; Sayı 6; Sayfalar 305-313.

18. Hücre kültüründe HIV-1'in aşağıdakilerden türetilen sentetik humat analogları tarafından inhibisyonu

hidrokinon; inhibisyon mekanizması. Schneider, J.; Weis, R.; Tavır, C.; Kary, B,; Werner,

A.; Seubert, BJ; Reide, BM Virolojisi, 1996; Cilt. 218; Sayı 2; Sayfa 389-395.

19. İçeren diyetleri tüketen tavuklarda çekal metabolileri ve mikrobiyal popülasyonlar

mayınlı humat bileşiği. Shermer, C. L.; Maciorowski, K. G.; Bailey, C. A.; Byers, F. M.;

Ricke, SC Gıda ve tarım bilimleri Dergisi, 1998; Cilt. 77; Sayı 4, Sayfa 479-

486.

20. Von Willebrand hastalığının tedavisinde ristosetin kofaktör aktivitesinin kullanılması. Ewenstein'ın,

B. M. Hemofili, 2001; Cilt 7; Ek. 1; Sayfa 10-15.

21. Amonyum humatın herpes simpleks virüsüne karşı antiviral aktivitesinin in vitro çalışmaları

tip 1 ve tip 2. Thiel, K. D.; Klocking, R.; Schweizer, H.; Sprossig, M. Zentralbl Bakteriol,

1977; Cilt. 239; Sayı 3; Sayfa 304-321.

22. Laub, anti-HIV, HSV, HPV ve diğer antiviral aktiviteye sahip humat geliştiriyor. Laub, R.

Biyoteknoloji Bilgi Enstitüsü, Şubat 2000. Antiviral ilaç ve Aşı Geliştirme

Bilgi, Cilt. 12, 2 numara. ISBN 0897-9871.

23. H2S koku kontrol sistemi. Wagner Taş Ocakları Şirketi. Basın Bülteni, Ekim 2000,

Sandusky, Ohio. www.wagnerquaries.com .

24. Kimyasal işlemlerin, rasyon bileşiminin ve beslenme stratejilerinin gaz haline etkisi

sığır yemliklerinin emisyonları ve koku potansiyeli. Parker, D.;Auvermann, B.; Greene, W. Yayın Öncesi

Texas A & M Uzatma Hizmeti, Aralık 2001. TAMU Ag Araştırma ve

Uzatma To. Amarillo, Teksas.

25. Besleme alanları için verimli atık ve koku yönetimi. Greene, L. W.; Cole, A.-ABD Tarım Bakanlığı / ARS. Bu

Tarım Programı, Texas A & M Üniversite Sistemi, AGCOM 5-1-00.

http://agprogram.tamu.edu ; basın bülteni, Mayıs 2000.

26. Süt sığırcılığının saha denemeleri. Mosley, R. Yayınlanmamış araştırma. Çevre, Inc. Ağustos

1996.

27. Humate laboratuvar verileri. Bunch, G. Güneybatı Laboratuvarları, Aralık 1981. Midland, Teksas. Dosya

Hayır. C-1950-X. İleri Biyosötikler 11

28. Doğal ürün ve sentetik humatların akut sistemik toksisite çalışmaları. Laub, R. Laub

BioChem Corp, Ağustos 1998. www.laubbiochem.com .

29. HSV enfeksiyonunun kimyasal olarak indüklenen inhibisyonu. Laub, R. Laub BioChem Corp., Ağustos

1998. www.laubiochem.com .

30. HIV-1 replikasyonunun kimyasal olarak indüklenen inhibisyonu. Laub, R. Laub Biyokimya A.Ş.,

Ocak 1995. www.laubiochem.com .

31. Sentetik toprak özü malzemeleri ve buna dayalı ilaçlar hazırlama süreci. Laub'un,

R. U. S. Hasta No. 5,945,446, Ağustos 1999.

32. Doğal ve sentetik hümik asitlerin antimikrobiyal etkisi üzerine çalışmalar. Ansorg R. ve diğ., Bir

rxeimittelforschung, 1978. Cilt. 28, Sayı 12, sayfa 2195-2198.

33. Turbadaki hümik asitlerin virisidal etkileri üzerine araştırmalar. Schultz, H. Tierarztl

Vochenschr, Temmuz 1965, Cilt. 72, Sayı 13, sayfa 294-297.

34. Hümik asitlerin antiviral özellikleri. Klocking, R.; ve diğ. Deneyim, Mayıs 1972, Cilt. 28,

Sayı 5, Sayfa 607-608.

35. Fenolik polimentlerin retrovirüsler üzerindeki etkileri. Sydow, G.; ve diğ. Pharmazie, Aralık

1986. Cilt. 41, Sayı 12, Sayfa 865-868.

36. E'nin terapötik etkisi-5-2- bromovinil 2-deoksiüridin, kafeik asit oksidasyon ürünü ve

kutanöz herpes simpleks virüsü tip 1 ile enfekte kobaylarda trisodyumfosfonoformat.

Helbig, B.; ve diğ. Med Viral, 1987; Cilt. 23; Sayı 3; sayfa 303-309.

37. Hümik asitlerin ve hümik asit benzeri polimerlerin herpes simpleks virüsü tip 1 ile etkileşimi.

Vurma, R. Su ve Karasal Ortamda Hümik Maddeler, Berlin, 1991; sayfalar

408-412.

38. Fenolik bileşiklerden türetilen polihidrokskarboksilatların seçici inhibitör aktivitesi

insan immün yetmezlik virüsü replikasyonuna karşı. Schols, D.; ve diğ. Bağışıklık Eksikliği Kazanır

Syndr, 1991; Cilt. 4; Sayı 7, sayfa 677-685.

39. Heksaprenoid hidrokinonlar. İnsanın ters transkriptazının yeni inhibitörleri

iminun yetmezlik virüsü tip 1. Loya, S.; ve diğ. Doğal Ürünler Dergisi, Aralık 1993;

Cilt. 52, Sayı 12; sayfalar 2120-2125.

40. Fenol vücut polimerlerinin (Hümik Asitler) influenza virüsüne karşı etkinliği. Mentel, R., ve

al. Biyokimya Aktası, 1983; Cilt. 42; Sayı 10; sayfalar 1353-1356.

41. Tolpa Torf preparatının tedavisinde etkinliği üzerine randomize kör bir çalışma

tekrarlayan solunum yolu enfeksiyonları. Jankowski, A.; ve diğ. Arch Immunol Exp, 1993; Cilt.

41. Sayı 1; sayfa 95-97. İleri Biyosötikler 12

42. Hümik asit benzeri polimerlerin sentezi ve karakterizasyonu. Hanainen, K. L.; ve diğ. Bu

Toplam Çevre Bilimi, 1987; Cilt. 62; sayfalar 201-210.

43. Doğal ve sentetik humatların ve edta'nın büyüme üzerindeki etkisinin karşılaştırılması

escherichia coli. Jakubiec, M.; ve diğ. Arzneimittleforschung, 1978; Cilt. 28; Sayı 12; sayfalar

2195-2198.

44. Hümik asitlerin tahriş edici etkisinin belirlenmesi için HET-CAM testinin kullanılması.

Wiegleb, K.; ve diğ. Dtsch Tierarzl Wochenschr, Ekim 1993; Cilt. 100; Sayı 10; sayfa 412-

416.

45. Humatların mikrobiyal aktiviteye etkisi. Huck, T. A.; Porter, N.; Bushell, M. E. J. Gen.

Mikrobiyol., 1991; Cilt. 137; Sayı 10; sayfalar 2321-2329.

46. Kürler için zengin topraklar. Achard, F. K. Creels Kimya. Ann., 1986; Cilt. 11; sayfalar 391-403.

47. Humatlar ve iltihaplanma. Kuhnert, M.; ve diğ. Yay. E.P. Veteriner hekim., 1982; Cilt. 36;

sayfalar 169-177.

48. İmplante edilmiş sığır kalsiyum hidroksiapatitinin humat ile etkileri. Kreutz; Schlikekewey, W.

Yay. Ortopedi. Travma Cerrahisi, 1992, Cilt. 111; Sayı 5; sayfa 259-264.

49. Malinowska, MH; Pietraszek, D; Chabielska, E. Acta Pol. Eczane., 1993, Cilt. 50; Sayı 6;

sayfalar 507-511.

50. Humat uyarılmış karaciğer fonksiyonlarının incelenmesi. Maslinski, C; Fogel, Amerika Birleşik Devletleri.;

Andrzejewski, W. Acta Pol. Eczane., 1993; Cilt. 50; Sayı 4-5; sayfa 413-416.

51. Visser, S. A. Scı. Tam Çevre.; 1987; Cilt. 62; Sayı 4; sayfa 347-354.

52. Brzozowski, T; Dembrinski, A.; Kontrolek, S. Acta Pol. Eczane., 1994; Cilt. 51; Sayı 1; sayfalar

103-107.

53. Bovipro'nun sığır dümenlerinin performansı ve serum metabolit konsantrasyonları üzerindeki etkileri.

Chirase, N. Amer. Soc. hayvan Bilimi. Bildiriler; Batı Bölümü No. 51, 2000.Z

Bu site Adım Web Hizmetleri tarafından geliştirilmiştir.