Natrumin Ürünleri İade Garantilidir.

phone
Hemen Arayın0212 590 2 590

Saç Derisinde Sivilce


Saç Derisinde Sivilcelenme Nedir?

Kadın, erkek ve çocuklarda sıkça rastlanan deri hastalıklarından biride saç derisi sivilcelenmesidir.. Derinin aşırı yağlanmasından ve enfeksiyondan kaynaklanmaktadır.  Bu sivilcelerin içi doludur ve ağrı yapıp, çok fazla kaşınmaya sebep olurlar. Kaşımak daha ciddi yaralara ve iltihabın yayılmasına neden olacağı için elleri bu sivilcelerden uzak tutmak gerekir. İri boyutlardaki saç derisi sivilcelerine necrotica adı verilir. Bu büyük sivilceler irin içermez ancak iltihaplanırsa kalıcı yara izlerine ve siyahımsı kabuklanmaya neden olabilir.

Saç derisinde bulunan kist benzeri iltihaplanmalara ise, Perifolliculitis capitis adı verilir. Saç derisinin arka kısımlarında oluşur.  Saç derisinde ve saç köklerinde ağrılara, iltihaplanmaya, kafanın arka kısmında ve boynun arka bölgesinde yaralara neden olabilir.

Saç Derisinde Oluşan Sivilcenin Tedavisi

Kafa derisinde görülen bu sivilcelerin çeşitleri de bulunmaktadır. Perifollic capitis ise kafa derisinde görülen en ciddi ve zor tedavi edilen kist benzeri iltihaplardır.

Saç derisinde sivilce oluşumunu engellemek istiyorsanız, saçınızı kısa tutma ve şampuanınızı Natrumin şampuanı ile değiştirme gibi yöntemler deneyebilirsiniz.Ama saç derisinde oluşan sivilcenin tedavisi için saç derisini derinlemesine temizleyip, ölü derilerin atılmasını sağlayan ürünlerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Unutmayın ki bu hastalığı en doğru tedavi şekli, tedaviye yönelik Natrumin şampuan kullanmaktır. İçeriği zengin saçları dolgunlaştıran, besleyen ve saç deriniz için en uygun şampuan kullanıldığında, saç derisinde ki hastalıklar sedef gibi etkilerden Natrumin şampuanı ile uzaklaşır.

Saçlarınız ne kadar sağlıklı görünüyorsa, derisi de o kadar sağlıklıdır.

Saç Derisinde Sivilce Ana Nedenleri:

Saç derisinde sivilce oluşumunu tetikleyen bir çok faktör bulunmaktadır.Ama en önemli nedenlerden biri hormonel değişikliklerin saç derisinde aşırı yağlanmaya yol açmasıdır.

*Kepek ve saçınızı sık yıkamanız saç derisinin tahriş olmasına yol açabilir.Aynı zamanda serbest partiküller de(akarlar,bakteri vs) saç derisi üzerinde iltihaplanmaya yol açabilir.

*Kötü hijyen koşulları

* Yetersiz beslenme

* Yüksek stres seviyeleri

* Kalıtım

* Mevsimsel değişimler

* İlaç zehirlenmeleri, genellikle steroidler

*Güneş ışığına aşırı maruz kalma

*Baharatlı ve kafein içeren içecekler

Saç Derisinde Sivilceleri Önleme:

Saç Derisinde Sivilcelerinden  Polifenol İçeren Saç Bakım Ürünlerini kullanarak kurtulabilirsiniz.Ama “Önlemek Daha Önemli”olduğundan aşağıdaki bilgileri değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

* Yağlı ürünler genellikle saç derisi üzerindeki sivilcelerin artmasına neden olur yoğun yağ içeren saç şekillendirici ürünler  sivilcelenmeyi artırır. Dolayısıyla bir süre için şekillendirici ürünleri kullanmayı bırakınız.

*Aynı şekilde saç bakımı için kullandığınız kimyasal ürünler de saç derisinde sivilceleri artırır.  Bunu önlemek için, saç kremi kullanmadan Natrumin ile yıkayınız..

*Ayrıca,  Serum gibi yağ içermeyen saç bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.Saç derisi üzerinde biriken kir,ölü hücreler ve yağlar saç derisinde sivilcenin artmasına neden olur.Haftada 2-3 kez Natrumin Serumu mutlaka kullanınız.

*Saç derisinde sivilcenin bulaşabilir rahatsızlık olduğunu unutmayınız ve havlu,tarak vs. başkalarının kullanımına izin vermeyiniz.

POLİFENOLLER Saç Derisinde Sivilce Sorununa Nasıl Destek Olur?

*Polifenoller  ve K-Fulvate ekstraktı maddesinin içeriğinde bulunan yağ asitlerinden alfa linolenik asit ve linoleik asitte polifenoller ve çinko mineralinin sahip olduğu 5-alfa –redüktaz enzimini inhibe etme özelliğine sahiptirler.

*Polifenoller anti-bakteriyel etkileri sayesinde cilt yüzeyinde bulunan ve akneye sebep olan bakteriler ile savaşırlar. Anti-inflamatuar etkisi sebebiyle akneyi oluşturan iltihabın giderilmesini sağlar. Sebum üretimini azaltır.

*Cilt yüzeyini arındırır. Cilde oksijen taşınımını arttırarak cildin beslenmesini ve bakımının yapılmasını sağlar.

*Sebum yapımındaki artış akne gelişimi ve komedon oluşumunun olmazsa olmaz kısmıdır. Yağ bezlerinin aşırı çalışmasına bağlı olan bu artışta ayrıca sebumun yapısında da değişiklikler görülür. Ayrıca bakterilerin üremesine uygun bir ortam yaratarak da aknenin enflamatuara fazında da önemli rol    oynamaktadır.

Formülde ağaçların radyo frekansında vakumla kurutulması sonucu edilen doğal etken K-Fulvate ekstraktı kullanılmıştır.Ağaç köklerinden elde edilen K-Fulvate ekstraktı, içerdiği doğal hormonlar, mineral maddeler, organik asitler (fulvik asit) ve amino asitler sayesinde  seyreltmeden uygulanabilir  organik maddeler içermektedir. Ayrıca, yine içeriğindeki organik asitler ve amino asitler,doğal hormonlar, enzimik reaksiyonlar vasıtası ile yağ parçalayıcı,aynı zamanda collagen sentezi destekleyerek dokunun tamirine yardımcı olmaktadır.Lysine vücut tarafindan yağ asitlerinin enerji kaynağı olarak kullanılmak üzere kas hücrelerine taşınmasında anahtar rol oynayan Carnitine\’in oluşturulmasında kullanılmaktadır.

Ayrıca içerisinde bulunan 19 çeşit bitkisel yağ sayesinde saç derisinin beslenmesine , nemlenmesine ve saç derisi problemlerinin çözümüne yardımcıdır.Alopesi areata denilen halk arasında saç kıran hastalığı olarak bilinen rahatsızlık saç diplerinde bağışıklık sistemi hücrelerinin  bir nedenden dolayı kendi hücrelerine savaş açıp bunun sonucunda da kıl kökleri etrafında bulunan lenfosit hücrelerinin sitokin kimyasal ajanını salgılamasıyla saç derisinde belli bir bölgede saç dökülmesine sebep olur. Polifenollerin sitokin hormonunu regüle etme özellikleri sayesinde bu rahatsızlığın önüne geçilir. Bununla birlikte K-Fulvate ekstraktı  maddesinin saç derisinde görülebilen sedef, egzama, seboreik dermatit, pruritus, aknetik keratoz gibi rahatsızlıkları giderdikleri araştırmalarca kanıtlanmıştır.K-Fulvate ekstraktı çok güçlü şelatlama etkisine sahiptir.  Şelatlama kabiliyetleriyle tektirler. Bu sayede sağlıklı cildi destekleyen minerallerin hücre veya organizma tarafından kolayca absorbe olmasını sağlarlar. Toksik ağır metalleri cilt yüzeyinden uzaklaştırırlar.

Bilinen en güçlü doğal elektrolitler olan K-Fulvate ekstraktı   dakikalar içinde toksinleri nötralize eder ve zarar görmüş hücrelerde elektrik dengesini yeniden yaplandırır.

Hücre permeabilitelerinde artışa sebep olarak hücrelerin ve dokuların madde alışverişini hızlandırır.

Kakao- çikolata ve K-Fulvate ekstraktı içeriğinde bulunan polifenollerin sitokin üretimini regüle etmeleri sebebiyle bu rahatsızlığın önüne geçtikleri gözlenmektedir.

Kakao- çikolata ve K-Fulvate ekstraktı içeriğinde bulunan polifenollerin, vazodilatasyonu arttırması sebebiyle söz konusu bölgede aşırı bir kanlanma olur. Bu sebeple saç büyümesi fazının artmasına etki edebilir.

Kakao- çikolata ve K-Fulvate ekstraktı içeriğinde bulunan polifenollerin yüzeysel deri mukoza lezyonları için faydalı organik moleküllerdir. Deri bariyerini arttırıp, stratum korneumu hidrate ederler. Saç derisindeki herhangi bir hastalık sebebiyle oluşmuş irritasyon sonrası inflamasyonu anti inflamatuvar etkileri sayesinde tedavi ederler. Ayrıca antiviral, antibakteriyel, antimikrobiyal etkileri vardır.

Kakao- çikolata ve K-Fulvate ekstraktı içeriğinde bulunan polifenolleri, fibroblast proliferasyonunu aktive ederek doku iyileşmesinde reepitelizasyonu hızlandırırlar.

Yapılan araştırmalara göre Kakao- çikolata ve K-Fulvate ekstraktı içeriğinde bulunan  çinko mineralinin saç dökülmesinde rol oynayan 5-alfa-redüktaz enzimi üzerinde inhibe edici etkisi bulunmaktadır. Buna ek olarak şampuan formatlı bu ürünün  içerisinde bulunan bitkisel yağların sahip olduğu yağ asitlerinin örneğin; alfa linolenik asit, linoleik asit v.b. 5-alfa redüktaz enziminin aktivitesini kısıtlayıcı etkileride şampuanın etkisini güçlendirmektedir.

Bu site Adım Web Hizmetleri tarafından geliştirilmiştir.